Koszorús Ferenc vezérkari ezredes
1899. 02. 03. Megszületett Koszorús Ferenc vezérkari ezredes, aki Horthy Miklós parancsára megmentette a budapesti zsidóságot, ami hozzávetőlegesen 250 ezer fő volt.
(1899-1974) 1942-44-ben ezredesként az I. páncélos hadtest vezérkari főnöke volt. 1944. július 5-6-án Horthy parancsára Esztergomból a fővárosba hozott egységeivel körülzárta Budapestet és távozásra kényszerítette a csendőrcsapatokat. Ezzel megakadályozta a zsidók deportálását, és ezzel azok esetleges külföldi munkavégzését néhány hónapig.
Ennek az akciónak előkészítésében szerepet játszott a német- és magyarellenes úgynevezett nemzeti ellenállás, akik valójában a bolsevizmus✡ szálláscsinálóinak tekinthetők.
Néhány ilyen személy neve:
id. Antal József
Demény Pál
Gidófalvy Lajos
Mikó Zoltán: fegyveres ellenállást szervezett.
Salkaházy Sára
Slachta Margit
Soós Géza: aktív volt a Koszorús-akcióban
Szalay Pál
Szent-Györgyi Albert✡
Sztehlo Gábor
Ujszászy István vezérőrnagy
Zsabka Kálmán
1945 tavaszán amerikai hadifogságba esett Németországban; 1946 áprilisában szabadult.
Koszorús Ferenc 1955-től az Egyesült Államokban élt. 1991-ben posztumusz vezérezredessé léptették elő. Emlékére 1992-ben helyezett el emléktáblát a Bajcsy-Zsilinszky Társaság, a Honvédelmi Minisztérium és Erzsébet város polgármesteri hivatal a Dohány utca 1. szám alatti épület falán.
Koszorús és a többi zsidómentő óriási katasztrófát okozott a magyarságnak.
Ha az összes zsidót véglegesen eltávolítják az országból, elkerülhető lett volna a későbbi zsidó bosszú. Nem lett volna népbíróság✡, szadista zsidó-ÁVO✡, Péter Gábor✡, Rákosi Mátyás✡, az 56-os felkelésre sem lett volna rákényszerítve a nép, a bolsevizmus✡ nem pusztított volna 45 éven keresztül és ma is élhetőbb ország lenne hazánk!